Skansen w Nagawkach

Skansen w Nagawakach, to piękne miejsce z dużym potencjałem, łączące tradycję i nowoczesność, dobre dla dzieci i dorosłych, dla lubiących odpoczynek i wypoczywających aktywnie. To idealne miejsce na wesele czy imprezę firmową. A w słoneczny weekendowy dzień po prostu na przyjemny spacer.

„To miejsce powstało dzięki marzeniom, sile woli i ciężkiej pracy grupy społeczników. Skansen w Nagawkach położony jest w połowie drogi między Głownem a Brzezinami, dziesięć kilometrów od zjazdu z autostrady A2 w Strykowie i Łyszkowicach. Nagawki to tylko 25-30 minut z centrum Łodzi … i ukazuje się inny świat. Cisza, spokój, piękna przyroda, w pobliżu wijąca się rzeka Mroga.
Wspaniale położony ośrodek w gminie Dmosin – Centrum Folkloru Polskiego – to propozycja dla wrażliwych na urodę natury i dla tych, którzy pragną poznawać przeszłość, oglądać ciekawą architekturę i cieszyć się tym, co udało się ocalić od zapomnienia. Skansen w Nagawkach jest oazą spokoju, miejscem w którym czas biegnie swoim własnym tempem, a kontakt z przyrodą jest czymś absolutnie naturalnym.” (źródło)
DSC_9924

Kawiarnia:

DSC_9910

Chata od której wszystko się zaczęło:

DSC_9900

Stajnia:

DSC_9899

Baseny:

DSC_9898

DSC_9895

DSC_9894

Amfiteatr:

DSC_9891

Karczma:

DSC_9888

23 uwagi do wpisu “Skansen w Nagawkach

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s