Dzielnica Filmowa

Dzielnica Filmowa to część parku rozrywki Planeta Zalesie, niedaleko podwarszawskiego Piaseczna. To idealne miejsce na weekendową wycieczkę. Park znajduje się niedaleko stacji kolejowej, ale my oczywiście wybraliśmy się samochodem. Już rano był tłoczno na płatnym parkingu, a przy kasie robiły się kolejki. Dzielnica Filmowa narodziła się z miłości do filmowych samochodów. Wszystko zaczęło się od Delorean z Powrotu do przyszłości, potem powstały rzeźby z samochodowych części. W założeniu miał to być  park motoryzacyjny, ale z czasem przekształcił się w rozbudowaną dzielnicę filmową, gdzie znajdziemy grzyby giganty, dinozaury, ludziki z żołędzi, zwierzęta wykonane z opon samochodowych, rzeźby futurystycznych wojowników, strefę wojskową i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Mimo, że dziećmi nie jesteśmy, to bardzo nam się podobało. W cieniu drzew bardzo miło się spacerowało i oglądało wszystkie eksponaty. Dodatkowo z opaską na ręce można wchodzić do parku przez cały dzień, gdyby ktoś chciał zrobić sobie przerwę na obiad, spacer nad wodę, wizytę w parku linowym lub strzelnicy painballowej.

Niestety nie znaleźliśmy wszystkich eksponatów prezentowanych na stronie internetowej, były tylko dwa dinozaury, a z rzeźb wojowników tylko „centaur”. Przydałoby się również nieco zadbać o rozstawione w lesie auta. Bilety są drogie, a odwiedzających bardzo dużo, więc warto zadbać o prezentowane eksponaty.

DSC_6689

DSC_6685

DSC_6682

DSC_6680

DSC_6676

DSC_6673

DSC_6661

DSC_6656

DSC_6650

DSC_6649

DSC_6645

DSC_6640

DSC_6637

20190728_115031

DSC_6634

DSC_6631

DSC_6611

7 uwag do wpisu “Dzielnica Filmowa

      1. Mam kilka książek o zamkach, pałacach i innych atrakcjach, mapę ścienną z zamkami, no i Internet przychodzi z pomocą 😉 kiedy się gdzieś wybieramy zawsze szukam wszelkich możliwych atrakcji w okolicy, które mogłyby nas zainteresować 🙂

        Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s