Szydłów i Kurozwęki

Szydłów to urocze miasteczko z murami, uroczymi uliczkami, pyszną śliwką szydłowianką, to bardzo urokliwe miejsce, idealne na spacer, chwilę wyciszenia, odpoczynku. Warto zatrzymać się w Szydłowie i pospacerować po po tym cichym, spokojnym i czarującym miasteczku.

DSC_3786

DSC_3788

DSC_3790

DSC_3806

DSC_3821

DSC_3851

W budynku w centrum szydłowieckiego rynku kryje się sklep firmowy nowo powstałej marki Śliwka Szydłowianka, która ma stać się symbolem regionu. Szydłowianka w czekoladzie jest obłędna, jakość i smak bezkonkurencyjne, koniecznie musicie odwiedzić to miejsce i kupić paczuszkę pięknie pakowanej śliwki w czekoladzie. Oprócz tego do zakupienia gadżety i piwa browaru w Kurozwękach.

DSC_3819

W Kurozwękach główną atrakcją jest przepiękny pałac położony na obrzeżach miejscowości. Oferuje on zwiedzanie i wiele innych atrakcji, jednak nie spotkaliśmy nikogo pobierającego opłaty ani udzielającego informacji, obejrzeliśmy więc pałac i ruszyliśmy w dalszą drogę. Mimo drogowskazu na browar nie znaleźliśmy ani browaru ani sklepu z lokalnym piwem z Kurozwęk.

DSC_3872

DSC_3865

DSC_3861

DSC_3859

12 uwag do wpisu “Szydłów i Kurozwęki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s