Wrocław

Tegoroczny urlop rozpoczęliśmy od zwiedzenia Wrocławia. Przez internet kupiłam bilety do zoo, ale okazało się, że nie było kolejek, ani do samego zoo, ani do afrykarium. Bilety są drogie, 45 zł, a do tego płatny parking – 6 zł/h. Na spokojne obejście zoo potrzeba około 4 godzin. Spotkacie tam mnóstwo egzotycznych zwierząt, wszystkie na dużych wybiegach, no i oczywiście afrykarium – robi wrażenie.

Urlop1

Będąc we Wrocławiu koniecznie trzeba odwiedzić Ogród japoński, miejsce urocze, spokojne, można pospacerować i odciąć się od zgiełku miasta. Będąc już w ogrodzie, wystarczy kilka kroków, aby o równej godzinie zobaczyć pokaz fontanny multimedialnej. Niestety o 11 trwał tylko 3 minuty. Na pewno wiesze wrażenie robi po zmroku, ale nie mieliśmy okazji.

Centrum Wrocławia kusi ratuszem, kolorowymi kamienicami i krasnalami 🙂

 

Urlop

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki znajduje się Ostrów Tumski (czyli katedra na wyspie, ostrowy to w języku staropolskim wyspy, a tum – to kościół wyższej rangi, dlatego Ostów Tumski możemy spotkać w kilku miastach Polski). Warto przespacerować się wokół katedry, znajdziecie tam ciszę i spokój.

DSC_1784

Mniej oczywiste miejsce na wycieczkę to Muzeum Sztuki Cmentarnej, czyli wrocławski kirkut.  Pierwszy pochówek na cmentarzu odbył się w 1856 roku, ostatni w 1942 roku.   W 1975 roku został wpisany do rejestrów zabytków miasta. Stary Cmentarz Żydowski jest jednym z nielicznych zachowanych obecnie zabytków związanych z dziejami Gminy Żydowskiej we Wrocławiu.

 

Na koniec wyjeżdżając z Wrocławia warto wstąpić do Lesnicy i zobaczyć tamtejszy zamek. Dawny zamek i rezydencja książęca w Leśnicy, powstały w 1132 roku jako gródek obronny, od tego czasu wielokrotnie niszczony i przebudowywany. Po włączeniu księstwa wrocławskiego w skład królestwa Czech zamek w okresie 1339-1945 stał się rezydencją bogatych rodów mieszczan wrocławskich. Podczas działań wojennych II wojny światowej nie został zniszczony. Po pożarze w 1953 roku, odbudowany i przebudowany na potrzeby domu kultury bez zachowania wystroju i wyposażenia wnętrz. Obecnie mieści się w nim Centrum Kultury „Zamek”. (Wikipedia)

DSC_1804

Reklamy

20 uwag do wpisu “Wrocław

  1. Wrocław miałam okazję zobaczyć tylko raz i było to wieki temu na koloniach 🙂
    Piękne zdjęcia 🙂 Bardzo chętnie bym się wybrała do ZOO, ale niestety odległość bardzo duża, więc krótki wypad niemożliwy, a urlopu brak 😦

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s